Prawo jazdy kategorii CE

Jan 15, 2015 |

Posiadasz prawo jazdy kategorii C, lecz chcesz poszerzyć swoje uprawnienia do kierowania pojazdami z przyczepą typu „tandem”? Zapisz się na kurs prawa jazdy kategorii C+E. Tylko takie szkolenie, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, pozwala na kierowanie pojazdów ciężarowych z przyczepą.

Kurs na prawo jazdy kategorii C+E przeznaczony jest dla osób, które posiadają prawo jazdy kategorii C, a które ukończyły 18. rok życia.

Szkolenie trwa 45 godzin, z czego 20 godzin lekcyjnych przypada na część teoretyczną, a 25 godzin zegarowych na część praktyczną. Zajęcia teoretyczne obejmują przede wszystkim najważniejsze zagadnienia związane z ruchem drogowym oraz poruszaniem się pojazdów ciężarowych z przyczepą. Zagadnienia dotyczą również zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część praktyczna to jazda po mieście, która odbywa się pod czujnym okiem instruktora.

Szkolenie kończy się egzaminem państwowym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. By móc do niego przystąpić, poza ukończonym kursem, należy posiadać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami wybranej kategorii. Egzamin składa się z części praktycznej. Uzyskanie pozytywnego wyniku gwarantuje możliwość uzyskania prawa jazdy.

Jeżeli poszukujesz ośrodka szkoleniowego, który umożliwi Ci rzetelne przygotowanie do egzaminu, postaw na ABC-Szkolenia. Nasi wykładowcy i instruktorzy – z bogatym doświadczeniem oraz wiedzą – przekażą Ci wszystkie istotne informacje, dzięki którym uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie nie będzie trudne. Dzięki wyniesionej wiedzy dowiesz się nie tylko, jak sprawnie prowadzić pojazd, ale jak uniknąć niebezpieczeństwa i jak sprawnie reagować na sytuację w ruchu drogowym.

Przeszkoliliśmy już setki kursantów, którzy zdali egzamin na prawo jazdy kategorii C+E za pierwszym podejściem! I Ty możesz dołączyć do ich grona! Skontaktuj się z nami już dziś, wybierając termin kursu, który najbardziej Ci odpowiada.

Posted in: Kursy prawo jazdy

Comments are closed.