Prawo jazdy

Chcesz zdobyć uprawnienia, dzięki którym będziesz mógł kierować pojazdami: motocyklami, samochodami osobowymi, ciężarowymi lub autobusami? Zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. a także innymi przepisami szczegółowymi, niezbędny Ci będzie odpowiedni dokument.

By uzyskać prawo jazdy, musisz:

ukończyć określony w przepisach rok życia (zgodnie z wybraną kategorią prawa jazdy),
ukończyć odpowiedni kurs, zgodny z wybraną kategorią prawa jazdy,
uzyskać zaświadczenie lekarskie, niestwierdzające przeciwwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi,
uzyskać pozytywny wynik na egzaminie państwowym przeprowadzanym przez WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego).
Jeżeli chcesz zyskać uprawienia do kierowania motocyklami, koniecznością będzie kurs na prawo jazdy kategorii A.

Jeżeli zależy Ci na kierowaniu pojazdami osobowymi, musisz zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B lub B+E, gdy chcesz poszerzyć swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów wraz z przyczepą.

Chcąc prowadzić pojazdy ciężarowe, niezbędny będzie udział w kursie na prawo jazdy kategorii C lub C+E, gdy interesuje Cię kierowanie pojazdami z naczepami.

Jeżeli zależy Ci na możliwości prowadzenia autobusów, musisz zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii D.

Wszystkie kursy na prawo jazdy składają się z części teoretycznej oraz części praktycznej, w liczbie godzin charakterystycznej dla danej kategorii. Celem szkolenia jest przygotowanie do egzaminu państwowego oraz późniejszej jazdy, zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

Chcesz mieć pewność, że szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych wykładowców oraz instruktorów? Chcesz uczęszczać na kurs, który dopasowany jest do Twojego czasu wolnego? Sprawdź ofertę ośrodka ABC-Szkolenia. Stawiając na profesjonalizm i doświadczenie, masz jeszcze większe szanse dołączyć do grona kursantów, którym udało się uzyskać pozytywny wynik egzaminu – już za pierwszym podejściem. Skontaktuj się z nami już teraz i zapisz się na kurs na prawo jazdy – z dowolnej kategorii – w dogodnym dla Ciebie terminie.