Prawo jazdy kategorii B+E

Jan 29, 2015 |

Chcesz posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów osobowych wraz z przyczepą? Prawo jazdy kategorii B nie zawsze wystarczy, ponieważ dotyczy wyłącznie lekkich przyczep, których masa nie przekracza całkowitej masy auta, a sumaryczna masa przyczepy i pojazdu nie jest wyższa niż 3,5 t. Jeżeli Twój samochód wraz z przyczepą nie spełniają tych wymagań, musisz zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B+E.

Szkolenie to pozwala na uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi wraz z przyczepą, której masa całkowita przekracza 750 kg. Przeznaczone jest dla wszystkich osób, które posiadają prawo jazdy kategorii B oraz osiągnęły pełnoletniość.

Kurs na prawo jazdy kategorii B+E trwa 35 godzin. Zajęcia podzielone są na część teoretyczną (20 godzin lekcyjnych) oraz część praktyczną (15 godzin zegarowych).

Podczas części teoretycznej kursanci przypominają sobie zagadnienia dotyczące prowadzenia pojazdów kategorii B w ruchu drogowym oraz uzupełniają wiedzę o zakres związany z przyczepami. Dzięki części praktycznej możliwe jest zdobycie umiejętności prowadzenia pojazdów osobowych wraz z przyczepą.

Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia oraz innych dokumentów, niezbędnych do zapisania na egzamin w WORD. Twoje kompetencje będą sprawdzane wyłącznie w wymiarze praktycznym – z jazdy na placu manewrowym oraz z jazdy w ruchu miejskim.

Zależy Ci na solidnym przygotowaniu do egzaminu państwowego? Szukasz ośrodka szkoleniowego z doświadczeniem? Postaw na ABC-Szkolenia – ośrodek, gwarantujący rzetelne przygotowanie do kierowania pojazdami wraz z przyczepą – zarówno na egzaminie państwowym, jak i w przyszłości – już po uzyskaniu prawa jazdy kategorii B+E. Nasi instruktorzy prowadzą jazdy na terenie Warszawy oraz okolic, uwzględniając najbardziej newralgiczne punkty na mieście – chętnie wybierane przez egzaminatorów. Atutem naszego ośrodka jest to, że godziny i terminy zajęć są elastyczne – dopasowane do możliwości każdego kursanta. Dzięki temu uzyskanie uprawnień na prawo jazdy kategorii B+E jest łatwiejsze.

Nie zwlekaj, zapisz się na szkolenie już dziś, dołączając do grona kursantów, którym udało się zdobyć uprawnienia za pierwszym podejściem!

Posted in: Kursy prawo jazdy

Comments are closed.