Prawo jazdy kategorii B

Dec 29, 2014 |

Chcesz zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi? Musisz zapisać się na kurs prawa jazdy kategorii B, a następnie zdać egzamin państwowy.

Prawo jazdy kategorii B wydawane jest osobom, które ukończyły 18. rok życia. Dokument uprawnia do kierowania nie tylko samochodami osobowymi, ale również:

innymi pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej, nieprzekraczającej 3,5t (z wyjątkiem motocykli oraz autobusów),
innymi pojazdami, które posiadają do 9. miejsc siedzących,
pojazdem wolnobieżnym lub ciągnikiem rolniczym.
Kurs na prawo jazdy kategorii B składa się z części teoretycznej oraz części praktycznej. Zajęcia teoretyczne (w wymiarze 30 godzin) dotyczą zagadnień związanych z prowadzeniem pojazdów, z uwzględnieniem przepisów ruchu drogowego oraz zagadnień związanych z pierwszą pomocą przedmedyczną. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych wykładowców, którzy potrafią przekazać wiedzę w sposób przystępny i ciekawy dla kursantów. Dzięki temu część teoretyczna szkolenia nie jest nudna, lecz interesująca i wciągająca.

Zajęcia praktyczne (w wymiarze 30 godzin) to jazda po placu manewrowym oraz w ruchu drogowym. Szkolenie odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dzięki czemu każdy kursant zdobywa doświadczenie i umiejętności prawidłowego prowadzenia pojazdów.

Ukończenie kursu jest jednoznaczne z przystąpieniem do egzaminu państwowego, organizowanego przez WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruch Drogowego). Składa się z części teoretycznej (pytania testowe) oraz części praktycznej (jazda na placu manewrowym oraz jazda w ruchu ulicznym). Pozytywny wynik egzaminu z obu części to gwarancja uzyskania prawa jazdy kategorii B.

Ośrodek ABC-Szkolenia oferuje profesjonalne kursy na prawo jazdy kategorii B. Dzięki doświadczeniu wykładowców i instruktorów oraz ich indywidualnemu podejściu do każdego kursanta, Twoje szanse na zdobycie prawa jazdy kategorii B za pierwszym podejściem wzrastają. Jeżeli zależy Ci na rzetelnym przygotowaniu do egzaminu oraz do samodzielnego kierowania pojazdami, zgłoś się do nas już dziś. Skontaktuj się z nami i wybierz termin szkolenia!

Posted in: Kursy prawo jazdy

Comments are closed.